portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Strzyża - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Strzyża - sprawy dzielnicowe » Forum » CO? GDZIE? KIEDY?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

CO? GDZIE? KIEDY?

Idź do strony 1, 2, 3 ... 31, 32, 33    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lavennder 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2009 0:26
Posty: 152
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 1:26    Temat postu: CO? GDZIE? KIEDY?

Niech to bedzie miejsce wymiany informacji dot. inwestycji, wydarzen, zmian, nowości itp... Wszystko o naszej dzielnicy.

na poczatek wrzucam artykul "Wrzeszcz będzie piękny", w ktorym kilka słów o przyszlości Strzyży. Smile

Dziennik Bałtycki, Agata Cymanowska, 13.01.2009


Już za kilka lat Wrzeszcz ma szansę diametralnie odmienić swoje oblicze - pojawią się wieżowce, nowa, atrakcyjna zabudowa, usprawniony zostanie ciąg komunikacyjny, przybędzie biur, ale i punktów handlowo-usługowych oraz mieszkań o wysokim standardzie. I choć dziś w dzielnicy tej na każdym kroku spotyka się banki, w przyszłości ma ona znowu tętnić życiem.
- Wrzeszcz odzyska swoją świetność i stanie się bardzo atrakcyjną dzielnicą Gdańska - zapowiada Alan Aleksandrowicz, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Gospodarczej w gdańskim magistracie. - Już teraz to widać. Wystarczy choćby zobaczyć, jak wspólnoty mieszkaniowe odnawiają elewacje kamienic.
Co więcej - dzielnica ta cieszy się dużym zainteresowaniem prywatnych inwestorów, którzy dostrzegają potencjał Wrzeszcza. Choć wiele zależy też od tego, jakie skutki przyniesie kryzys ekonomiczny.
W Biurze Rozwoju Gdańska od kilku lat trwają prace nad planem zagospodarowania centrum dzielnicy (rejon ulic Klonowej, Grunwaldzkiej i Dmowskiego).
Pod koniec stycznia ma on trafić do uzgodnień, a w połowie roku będzie gotowy - w wariancie optymistycznym, ponieważ do tej pory na przeszkodzie jego uchwaleniu stały m.in. często nieuregulowane kwestie własnościowe, z którymi rzeczywiści i rzekomi właściciele zgłaszali się do magistratu. Pewnym ograniczeniem jest też to, iż na tym terenie znajdują się obiekty wpisane do rejestru zabytków, takie jak kościół przy ul. Czarnej czy tzw. obiekt o wartościach historyczno-kulturowych, za które ostatnio uznano - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - słynny Cristal. Sama procedura uchwalania planu trwa ok. dziewięciu miesięcy.
Jakie są ogólne założenia opracowywanego planu? Usprawniony zostanie ciąg komunikacyjny poprzez tzw. realizację węzła integracyjnego, czyli uporządkowanie dworca kolejowego, przystanku SKM, postoju taksówek i miejsc parkingowych dla samochodów prywatnych, tak by poruszanie się po tym obszarze było jak najbardziej wygodne.
Parking znajdujący się przy parku pomiędzy ulicami Partyzantów a Grunwaldzką zostanie przeznaczony pod zabudowę. Ten pomysł nie spodobał się okolicznym mieszkańcom ze względu na to, że pozbawi ich możliwości zaparkowania samochodu. Tym bardziej, że już dziś we Wrzeszczu trudno znaleźć jakiekolwiek wolne miejsce parkingowe. Dlatego też prywatny inwestor będzie zobowiązany do zapewnienia określonej liczby ogólnodostępnych miejsc postojowych. W miejscu dawnej Galerii Centrum, gdzie teraz stoi pusty biurowiec, pojawi się wysokościowiec - który jest zresztą zapisany w SLOW (Studium Lokalizacji Obiektów Wysokościowych). Zbuduje go firma Hines (ta sama, która postawi Quattro Towers) i najprawdobodobniej powstaną tam biura. - Banki obecnie łaskawszym okiem patrzą na iwestycje biurowo-hotelowe niż na mieszkaniowe - wyjaśnia Aleksandrowicz.
Urzędnicy miejscy liczą jednak na to, że do mistrzostw Euro 2012 powstanie apartamentowiec Quattro Towers. Przy tej inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej z Partyzantów. Ze względu na to że pas zjazdowy w kierunku ul. Partyzantów jest zbyt krótki, przeniesiony będzie przystanek tramwajowy - na wysokości sklepu Zatoka.
Najciekawiej zapowiadają się zmiany na terenie dawnych koszar wojskowych. Tu inwestuje firma deweloperska Hossa.
- 20-hektarowy teren Garnizonu, zlokalizowany w kwartale ulic Słowackiego, Chrzanowskiego, Grunwaldzkiej i Szymanowskiego, będzie jedną z najlepiej skomunikowanych części Trójmiasta, złożoną z harmonijnie istniejących obok siebie strefy biurowo-usługowej i mieszkaniowej - zapewnia Monika Jarząbek z Hossy.
W ubiegłym roku odnowiono część zabytkowych budynków zlokalizowanych przy al. Grunwaldzkiej. Powstały tam biura o powierzchni ok. 9 tys. m kw. - Zapoczątkowały one realizację prawdopodobnie w przyszłości największego centrum biurowego w Trójmieście - dodaje Jarząbek. - Jeszcze w tym roku latem, w sąsiedztwie zabytkowych biur, Grupa Inwestycyjna Hossa zamierza rozpocząć realizację najnowocześniejszych biurowców klasy A.
Także latem, w strefie mieszkaniowej, rozpocznie się budowa autonomicznego kompleksu apartamentowego przy ul. Szymanowskiego. Na najbliższe lata zaplanowano też zmiany po drugiej stronie torów kolejowych we Wrzeszczu. Nieco przycichła sprawa zagospodarowania terenu po browarze, którego właścicielem jest Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. Jak nas poinformował Bogdan Górski, właściciel firmy, projekt jest już gotowy.
Rok 2009 to będzie także czas pozyskiwania środków na przebudowę ulicy Wajdeloty w Dolnym Wrzeszczu. Wstępne koszty inwestycji oszacowano na 15 mln zł. Prace mają się zacząć w przyszłym roku i potrwać ok. dwóch lat. Ulica będzie z "uspokojonym" ruchem, jednokierunkowa, z większą liczbą miejsc parkingowych, wzbogaconym drzewostanem i zmienioną nawierzchnią. - Chcielibyśmy, aby wspólnoty mieszkaniowe skorzystały z unijnych pieniędzy i włączyły się do projektu, wykonując remonty swoich części budynków przylegających do pasa drogowego - zachęca Grzegorz Lechmann, z referatu rewitalizacji w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.
Zmiany, które w ciągu kilku lat (w wariancie optymistycznym) czekają Wrzeszcz
Garnizon - inwestycja Hossy na terenie dawnych koszar wojskowych. Deweloper zamierza wybudować tu wysokiej klasy apartamenty, strefę biznesu, handlowo-usługową oraz rekreacji i rozrywki, poprzeplatane zielenią i kameralnymi placami
apartamentowiec Quattro Towers na terenie dawnego centrum Sukces
wysokościowy biurowiec w miejscu dawnej Galerii Centrum
usprawnienia komunikacyjne w okolicach dworca kolejowego oraz skrzyżowania ulic Partyzantów i Grunwaldzkiej, z przeniesieniem przystanku tramwajowego
zabudowa placu przy parku pomiędzy ulicami Partyzantów a Grunwaldzką
rewitalizacja Dolnego Wrzeszcza - remont ul. Wajdeloty.
Agata Cymanowska - POLSKA Dziennik Bałtycki
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2434
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 23:56    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Dają tytuł: "Wrzeszcz będzie piękny" nieadekwatny do planów zabudowy i koszmarnych Quatro Towers czy planowanej Alei Wieżowców oraz pojedynczych punktowców. Brrrr. Tak ma wyglądać piękny Wrzeszcz ?? Jedyna pozytywna informacja to planowana rewitalizacja Dolnego Wrzeszcza. Pytanie tylko czy w obecnej sytuacji ekonomicznej jakiekolwiek plany będą realizowane i czy wszystko nie pozostanie na papierze.
lavennder 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2009 0:26
Posty: 152
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 21:16    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Dzisiejszy artykul na www.trojmiasto.pl dot. przebudowy ulicy Słowackiego.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=31608
lavennder 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2009 0:26
Posty: 152
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 20:38    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Polecam ten artykuł nie dotyczy Strzyży ale naszego bliskiego sąsiedztwa we Wrzeszczu. Swietny tekst.

Quattro Towers: wybrakowany towar

Projekt Quattro Towers to wciskanie klientom uszkodzonego towaru. Tak należy rozumieć realizację inwestycji, obarczonej błędami prawnymi, procesem sądowym i rażącymi uchybieniami techniczno-projektowymi...wiecej:

http://www.wrzeszcz.info.pl/page.php?id=468
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2434
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 17:10    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Ciekawa lektura. Tak czy owak nawet bez usterek prawnych te wieże pasują do reszty zabudowy jak garbaty do ściany.
lavennder 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2009 0:26
Posty: 152
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 0:27    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Gdańsk: inwestycje drogowe muszą potrwać

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,49422,6503404,Gdansk__inwestycje_drogowe_musza_potrwac.html
lavennder 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2009 0:26
Posty: 152
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 0:40    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Radni uchwalili opłaty za parkowanie
dla mieszkańców Wrzeszcza.
autor: Lidia Makowska

Cytat:
Rozszerzenie strefy płatnego parkowania we Wrzeszczu jest wyjściem naprzeciw problemom mieszkańców – powiedział Maciej Krupa, radny RMG z ramienia PO z okręgu wyborczego Wrzeszcz, Strzyża. - W rejonie Galerii Bałtyckiej, Politechniki Gdańskiej i Akademii Medycznej panował do tej pory chaos parkingowy. - Użytkownicy samochodów bardzo często pozostawiali swoje pojazdy, utrudniając życie innym zmotoryzowanym, pieszym, niepełnosprawnym, a także niszcząc zieleń.
- Wprowadzenie opłaty za parkowanie jest świadomym działaniem w celu zmniejszenia natężenia ruchu samochodowego w centrum naszego miasta – kontynuuje Krupa. - Koszt parkowania jest dodatkowym wydatkiem związanym z użytkowaniem samochodu, który ma zniechęcać do korzystania z niego gdy nie jest to konieczne. Właściciele samochodów muszą się z nim liczyć w centrum miasta, ponieważ tam priorytetem jest dla nas ruch pieszy i komunikacja zbiorowa.
- Mamy telefony od okolicznych mieszkańców z prośbą o interwencję wśród naszych pracowników i studentów, aby nie blokowali im chodników parkującymi samochodami – mówi Katarzyna Żelazek, rzecznik prasowy Politechniki Gdańskiej. – Jeżdżę samochodem i będę za parkowanie płacić. Uważam, że radni podjęli decyzję słuszną. Sytuacja po rozszerzeniu płatnych stref parkowania na pewno się poprawi, gdy niektórzy użytkownicy aut zaczną korzystać z komunikacji miejskiej.cały artykuł http://www.wrzeszcz.info.pl/page.php?id=575
lavennder 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2009 0:26
Posty: 152
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 21:39    Temat postu: Szlakiem Nowej Słowackiego

Szlakiem Nowej Słowackiego

25 kwietnia 2009 (sobota) o godz. 11.00
Klub GAWRA przy ul. Trawki 7

Spacer szlakiem wspomnień, dawnych młynów, dworów, Strzyży, ogrodów i przedogródków
Wędrówkę prowadzą: dr inż.arch. Katarzyna Rozmarynowska, Katarzyna Szczepańska, Lidia Makowska, dr inż.arch. Jakub Szczepański28 kwietnia 2009 (wtorek) o godz. 18.00, byłe Kino ZAWISZA
w Klubie Garnizonowym przy ul. Słowackiego 3

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców o planowanej przebudowie ulicy Słowackiego

więcej http://www.wrzeszcz.info.pl/page.php?id=585
lavennder 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2009 0:26
Posty: 152
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Śro Maj 13, 2009 22:16    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Fragment relacji z 17. spotkania z cyklu Wędrówki po Wrzeszczu „Szlakiem Nowej Słowackiego” Pod hasłem: „Serce Gdańska bije we Wrzeszczu”

"Strzyża była podgdańską miejscowością, która ze względu na przepływający przez nią potok, noszący te samą nazwę, miała bardzo duże znaczenie gospodarcze - powiedziała dr inż. arch. Katarzyna Rozmarynowska, adiunkt, wykładowca w Katedrze Urbanistyki i Planowania Regionalnego na Wydziale Architektury w Politechnice Gdańskiej. Miejscowość znana była już w średniowieczu. W XII wieku była własnością cystersów oliwskich. Charakterystyczną cechą potoku Strzyża jest to, że jest krótki. Liczy zaledwie 12 km, ale ma bardzo dużą różnicę wysokości – od źródeł do ujścia – 150 metrów, a więc tak jak potoki górskie"


cala relacja : http://www.wrzeszcz.info.pl/page.php?id=615
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2434
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 6:52    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Na spotkaniu w sprawie Nowej Słowackiego /temat wiecznie żywy, a koparek nie widać/ dowiedziałem się, że był/jest projekt przeregulowania biegu potoku Strzyża w ten sposób żeby przebiegał przez teren nowego osiedla "Garnizon" plus fontanna. Byłoby całkiem, całkiem fajnie, ale to pewnie kolejne gdańskie inwestycyjne science fiction z przewagą fiction. Gdyby jakimś cudem się udało potok Strzyża zbliżyłaby się znacząco do obecnych administracyjnych granic Strzyży.
WA 
   

VIP


Dołączył: Wto Paź 23, 2007 17:41
Posty: 1067
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 1:18    Temat postu: Festyn na OKAZIE

30 maja na OKAZie odbędzie się piknik rodzinny "ZAPRZĘG ŻYCIA"
PROGRAM
12.00-12.30 Pokazy psów ratowniczych
12.30-13.00 Występ zespołu tanecznego ,,Golden"
13.00-13.30 Pokaz tańca w stylu ,,HIP HOP"
13.30-14.00 Pokazy sztuk walki
14.00-15.00 Występy laureatów europejskich konkursów piosenki
15.00-15.30 Muzyczny recital Rafała Bukowskiego
16.00-16.30 Pokazy psów zaprzęgowych
16.30-17.30 Konkursy, gry i zabawy, losowanie głównych nagród
17.30-20.00 Występ zespołu ,,Missisipi Blues"
20.00 Pokaz ogni ,,Fire show"
Ponadto:
11.00-17.00 Przejażdżki na konikach
11.00-17.00 Warsztaty plastyczne dla dzieci
11.00-17.00 Darmowe konsultacje weterynaryjne
lavennder 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2009 0:26
Posty: 152
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 22:58    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Róbmy zdjęcia Wrzeszcza!

"Nie dlatego jednak, że taki piękny on jest oraz pełny śladów historii i literackich tropów. Fotografujmy rzeczy czy zjawiska, które na co dzień nie przykuwają naszej uwagi, ale które tworzą przestrzeń naszej dzielnicy.

Nasz pomysł bazuje na ogólniejszym projekcie firmy Metropolis zatytułowanym Niewidzialne Miasto, który zrodził się w Poznaniu. Pomysłodawcy i główni współpracownicy są związani z Uniwersytetem Adama Mickiewicza.
Najkrócej rzecz ujmując, celem projektu jest dokumentowanie znajdowanych w przestrzeni polskich miast wszelkich przejawów kreatywności mieszkańców: sposobów przekształcania swego najbliższego otoczenia, nadawania mu indywidualnych rysów, czy też poprawiania na własną rękę jego niedoskonałości. W kręgu zainteresowania często znajdują się obiekty, które cechuje spontaniczność, niekonwencjonalność, prostota, które w jakimś stopniu estetycznie (niekoniecznie pozytywnie!) wyróżniają się z ogólnej przestrzeni.
Chcielibyśmy, aby Niewidzialny Wrzeszcz był lokalną wersją Niewidzialnego Miasta. Chodzi o to, aby spojrzeć na swojskość Wrzeszcza inaczej. Zauważmy obiekty z pozoru banalne i przez ten fakt niewidoczne, dostrzeżmy to, co tak naprawdę obudowuje naszą dzielnicową codzienność"
Wiecej informacji i galeria: http://www.wrzeszcz.info.pl/page.php?id=100
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2434
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 21:51    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Festyn 30 maja w Okazie to idealna okazja na promocję STRZYŻY, ale nie wiem kto jest organizatorem imprezy, bo na kolorowych plakatach informacyjnych widnieje napis, że piknik odbywa się we Wrzeszczu. Myślałem, że co najmniej współorganizatorem czy współgospodarzem imprezy jest strzyżańska Rada i wykorzysta taką okazję do promocji mało spopularyzowanej nazwy Strzyża.
WA 
   

VIP


Dołączył: Wto Paź 23, 2007 17:41
Posty: 1067
Skąd: Gdańsk-Strzyża

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 22:04    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Z okazji 10-tej rocznicy powstania Rady Osiedla Strzyża w najbliższą niedzielę 14 czerwca 2009 r. planowane są następujące uroczystości:
godz.12:00 - Msza św. w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego,
godz.13:30 - okolicznościowa sesja w siedzibie Rady Osiedla Strzyża
od godz.14:30 - Festyn Rodzinny „Naszym Dzieciom" przy kościele.
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2434
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Śro Cze 10, 2009 23:22    Temat postu: Re: CO? GDZIE? KIEDY?

Dobrze wiedzieć, pożyteczna inicjatywa. Oby tylko pogoda dopisała, bo mamy jakąś huśtawkę atmosferyczną.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 33 Idź do strony 1, 2, 3 ... 31, 32, 33    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2020   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama